Kurban Yardim 2024 Kurban Yardim 2024

Eyalet Başkanı Hristos Metios'un meclis üyesi adayları açıklandı

Doğu Makedonya ve Trakya Eyalet Başkanı Hritos Metios'un liderliğini yaptığı Yeni Bölgesel Yeniden Doğuş Listesi'nde yer alacak meclis üyesi adayları açıklandı

Batı Trakya 5 Eylül 2023
Eyalet Başkanı Hristos Metios'un meclis üyesi adayları açıklandı

Doğu Makedonya ve Trakya (DMT) Eyalet Başkanı Hritos Metios'un liderliğini yaptığı Yeni Bölgesel Yeniden Doğuş Listesi'nde yer alacak meclis üyesi adayları açıklandı.

Doğu Makedonya ve Trakya Eyalet Başkanı Hristos Metios'un liderliğindeki Yeni Bölgesel Yeniden Doğuş Listesi'nden eyalet meclisine5 farklı ilden (Meriç, Rodop, İskeçe, Kavala, Drama) ve Tasöz Adası'nda toplam 115 isim aday oldu. Meclis üyesi adaylardan 68'i erkek 47'si ise kadındır.

8 Ekim'de yapılacak seçimlerde Metios'un listesinde Meriç ilinden 28, Rodop ilinden 20, İskeçe ilinden 23, Kavala ilinden 23, Tasöz Adası'ndan 3 ve  Drama ilinden 18 meclis üyesi adayı yer alacak.

Eyalet Başkan Metios, seçim listesinin tamamlanması konusunda yaptığı açıklamada şunları belirtti.

"Doğu Makedonya ve Trakya vatandaşlarına karşı sevinç ve sorumluluk duygusuyla eyalet kurumuna saygıyla, Yeni Bölgesel Doğuş Listesi'nin meclis üyeleri adaylarını içeren dosyanın tamamını elektronik olarak sunduk. Bölgemizin dört bir yanından mesleki ve sosyal faaliyetleriyle tanınan, çeşitli siyasi alanlardan gelen 115 aktif vatandaşımız (47 kadın ve 68 erkek) ortak bir amaç için mücadele ediyor: Bölgemizin kalkınması için büyük çabayı sürdürmek, bugüne kadar başardıklarımızı ekleyerek bölgemizin hepimizin istediği yükseklere ulaşması için çalışıyoruz. Planlı ve kararlı bir şekilde seçim mücadelesini vereceğiz ve yeni bir büyük zafere ulaşacağız." 

HRİSTOS METİOS'UN YENİ BÖLGESEL YENİDEN DOĞUŞ LİSTESİNDE YER ALAN ADAYLAR ŞUNLARDIR

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ Π.Ε. ΕΒΡΟΥ

1.       Γκουλιάμα Αλεξάνδρα (Εκπ/κος Σύμβουλος Εκπαίδευσης Φιλολόγων Έβρου)

2.       Γκρορίδου - Σταγκοπούλου Σταυρούλα (Ιδιωτική Υπάλληλος Αγροτικού Συνεταιρισμού Δημητριακών «Η Ένωση»)

3.       Γραμμενίδης Ανδρέας (Φαρμακοποιός)

4.       Γρουνίδης Χρήστος (Γεωπόνος)

5.       Δελησταμάτης Βασίλης (Αντιπεριφερειάρχης Αγροτικής Ανάπτυξης και Κτηνιατρικής – Κτηνίατρος)

6.       Καραμπατζάκης Γιώργος (Στέλεχος Ενόπλων Δυνάμεων)

7.       Καραμπουναρλής Παύλος (Δημοτικός Υπάλληλος)

8.       Κίτσιου Ασημίνα (Εκπαιδευτικός –Ηλεκτρολόγος Μηχανικός και Μηχανικός υπολογιστών)

9.       Κοσμίδης Ιορδάνης (Εκπαιδευτικός Β/μιας –Διευθυντής 3ου Γυμνασίου Αλεξανδρούπολης)

10.     Κουκουράβας Γιώργος (Διπλωματούχος Πολιτικός Μηχανικός – Πρόεδρος Αντιπροσωπείας ΤΕΕ Θράκης)

11.     Λουπασάκη Χρύσα (Ιδιωτική Υπάλληλος – Σύμβουλος Ακινήτων)

12.     Μάκρα Ραλλού (Συνταξιούχος Εκπαιδευτικός – Πρώην Σχολική Σύμβουλος Ροδόπης)

13.     Μανάκα Ευγενία (Ιδιωτική Υπάλληλος)

14.     Μανδάνης Νίκος (Δημοσιογράφος  - Εκδότης / π. Αναπληρωματικός πρόεδρος ΕΡΤ3)

15.     Μανούση Χρυσή Βασιλική  (Ιδιωτικός Υπάλληλος)

16.     Μπράχος Κώστας (Καθηγητής)

17.     Ούτσιου Χρυσάνθη  (Τ.Ε. Μαία)

18.     Παλατσούδης Γιώργος (Δασολόγος Συνταξιούχος Δημόσιος Υπάλληλος)

19.     Παντηρίδου Δώρα (Επιχειρηματίας)

20.     Παπαγιαννάκη Ζωή (Νηπιαγωγός)

21.     Πόντικα Μαρία (Συνταξιούχος – Πρώην πρόεδρος Δημοτικής Κοινότητας Αλεξανδρούπολης)

22.     Σάββογλου Μαρία (Έμπορος – Αγρότισσα)

23.     Σιστρίνη Βιολέτα (Πρόεδρος ΚΟΙΝ.Σ.ΕΠ. TraKipedia)

24.     Τοπαλίδης Γιώργος (Στρατιωτικός)

25.     Τσαλκάτη Χριστίνα (Ιδιωτική Υπάλληλος – Ιατρικός Επισκέπτης)

26.     Τσώνης Θανάσης (Εντεταλμένος Περιφερειακός Σύμβουλος Τουρισμού – Φαρμακοποιός)

27.     Φωτακίδης Πρόδρομος (Συνταξιούχος Αντιστράτηγος Ε.Α.)

28.     Φωτιάδου Κατερίνα (Εκπαιδευτικός Med, Υπεύθυνη Δημ. Σχέσεων και Εκδηλώσεων της ΠΑΜΘ)

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ Π.Ε. ΡΟΔΟΠΗΣ

1.       Ιμάμογλου Τζιχάν (Εντεταλμένος Περιφερειακός Σύμβουλος Ευρωπαϊκών Προγραμμάτων και Δράσεων Ανάπτυξης Ορεινών Περιοχών & Δικηγόρος)

2.       Ιμπραήμ Κιαμήλ (Πολιτικός Μηχανικός)

3.       Ιμπράμ Αχμέτ (Αντιπεριφερειάρχης Διοίκησης, Οικονομικών και Αθλητισμού & Ελ. Επαγγελματίας)

4.       Κασάπ Αχμέτ (Ορθοπεδικός)

5.       Κοσμίδου Ζωή (Πολιτικός Μηχανικός / πρώην Εκτελεστικός Γραμματέας)

6.       Κουτσογιάννη Κρυσταλλένια (Κρίστα) (Συνταξιούχος Εκπαιδευτικός – Νομικός – Δημοτική Σύμβουλος Δήμου Κομοτηνής)

7.       Κυρουβίδης Βασίλης (Υπάλληλος ΕΦΚΑ)

8.       Μάντρατζη Χασάν  (Ελεύθερος Επαγγελματίας)

9.       Μεμέτ Ιλχάν (Δικηγόρος)

10.     Μεμέτ Ιμπράμ Αϊσούν Κετ  (Ιδιωτικός Υπάλληλος)

11.     Μολλά Αλή Μεμέτ Ισμαηλ (Κτηνίατρος)

12.     Μουμίν Καάν  (Τραπεζικός Υπάλληλος)

13.     Νάκος Χρήστος (Υπάλληλος Ανεξάρτητης Αρχής Δημοσίων Εσόδων – Δημοτικός Σύμβουλος Δήμου Κομοτηνής)

14.     Ντιάκαλης Χρήστος (Γιατρός ΕΣΥ – Διευθυντής ΜΕΘ Γεν. Νοσοκομείου Κομοτηνής)

15.     Παπαδάκης Τριαντάφυλλος (Γεωπόνος MSc)

16.     Παπακωνσταντίνου Νίκος (Επιχειρηματίας)

17.     Πολίτης Βαγγέλης (Σύμβουλος Χρηματοοικονομικών)

18.     Πραντσίδου Eυλαβία (Εύη)  (Οικονομολόγος)

19.     Τσαλικίδης Νίκος (Αντιπεριφερειάρχης Ροδόπης – Πολιτικός Μηχανικός)

20.     Χριστοδουλάκης Δημήτρης (Καλλιτέχνης)

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ Π.Ε. ΞΑΝΘΗΣ

1.       Αμοιρίδης Μιχάλης (Αντιπεριφερειάρχης Υποδομών ΑΜΘ - Πολιτικός Μηχανικός)

2.       Γαλανόπουλος Δημήτρης (Δημόσιος Υπάλληλος – Πρόεδρος Δημοτικών Υπαλλήλων νομού Ξάνθης)

3.       Γκιοκσάλ Μουσταφά (Κτηνίατρος)

4.       Εμίν Ρετζέπ (Πολιτικός Μηχανικός Τ.Ε.)

5.       Ζαφειριάδου Άννα-Μαρία (Ιδρύτρια και πρόεδρος φιλοζωικού «Αδεσποτούλια» Ξάνθης)

6.       Ιωακειμίδου Αθηνά (Δικηγόρος – Νομική Σύμβουλος Δήμου Αβδήρων)

7.       Καρά Χασάν Γκιουλ Μπεγιάζ (Δικηγόρος)

8.       Καρασερίδης Γιώργος (Δικηγόρος – Κοινωνιολόγος)

9.       Κιουτσούκ Ερκάν (Δικηγόρος – Πρόεδρος Πειθαρχικής Επιτροπής ΕΠΣ Ξάνθης)

10.     Κουμουλίδης Τάσος (Ελεύθερος Επαγγελματίας)

11.     Κουρτίδης Κώστας (Αντιπεριφερειάρχης Ξάνθης – Δικηγόρος)

12.     Λυπηρίδης Γιώργος (Πολιτικός Μηχανικός)

13.     Μίτικα Μαρία (Προϊσταμένη Οικονομικών Υπηρεσιών Δήμου Μύκης)

14.     Μπαρδάκης Παναγιώτης (Συντονιστής Γραφείου Ευρωπαϊκής Πληροφόρησης ΑΜΘ)

15.     Μπουγιουκλού Μεμέτ (Ελεύθερος Επαγγελματίας – Χρυσοχόος)

16.     Μπουραζάνης Κυριάκος (Οικονομολόγος)

17.     Παλαζλί Αμέτ (Δημοτικός Υπάλληλος Δήμου Μύκης)

18.     Ποταλακίδης Σωφρόνιος (Άκης) (Δημόσιος Υπάλληλος)

19.     Σιαμπάν Ογλού Αλέβ (Δικηγόρος – Διαπιστευμένη Διαμεσολαβήτρια της ADR GROUP)

20.     Σουρί Εμήν (Δημοτικός Υπάλληλος Δήμου Μύκης)

21.     Τσαβιδάν Σακαλή (Ιδιωτική Υπάλληλος)

22.     Χατζόπουλος Νίκος (Δημόσιος Υπάλληλος – Υπεύθυνος τομέα ΕΚΑΒ Ξάνθης)

23.     Ψωμά Σοφία (Οικονομολόγος – πρώην Γενική Γραμματέας & εν ενεργεία Δημοτική Σύμβουλος Δήμου Ξάνθης – Μέλος Πολιτικής Επιτροπής της Νέας Δημοκρατίας)

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ Π.Ε. ΚΑΒΑΛΑΣ

1.       Αντωνιάδης Κώστας (Αντιπεριφερειάρχης Επιχειρηματικότητας, Έρευνας και Καινοτομίας ΑΜΘ – Δικηγόρος)

2.       Γάκης Χρήστος (Αντιπεριφερειάρχης Ενέργειας και Περιβάλλοντος ΑΜΘ – Δικηγόρος)

3.       Γεωργιτσοπούλου Ροδόπη (Αρχιτέκτων Μηχανικός)

4.       Γραμμένος Γιώργος (Δικηγόρος – πρώην πρόεδρος Δικηγορικού Συμβουλίου Καβάλας – πρώην πρόεδρος Δημοτικού Συμβουλίου Καβάλας)

5.       Δίγκογλου Παναγιώτα (Ερευνήτρια και project manager)

6.       Εμμανουηλίδης Βασίλης (Ηλεκτρολόγος Μηχανικός)

7.       Ζησίμου Παύλος (Επιχειρηματίας)

8.       Ζιάρου Μαρία (Κτηματομεσίτρια)

9.       Καλαμούκη Βιργινία (Ιδιωτική υπάλληλος)

10.     Καραγιώργης Ανδρέας (Εντεταλμένος Περιφερειακός Σύμβουλος Αλιευτικής Πολιτικής – Ιδιοκτήτης Φροντιστηρίου ξένων γλωσσών – Καθηγητής Ιταλικών – Δημοσιογράφος)

11.     Καραγκιοζίδου Άννα (Χειρίστρια ιατρικών συσκευών στο Τμήμα Πυρηνικής Ιατρικής του Γ. Νοσοκομείου Καβάλας) 

12.     Καρακότσαλης Γιάννης (Ιδιωτικός Υπάλληλος – προπονητής ποδοσφαίρου)

13.     Κονδυλίδου Βασιλική (Βίλλυ)  (Ιδιοκτήτρια κέντρων ξένων γλωσσών – Μεταφράστρια – Διερμηνέας)

14.     Μερασεδόγλου Αντιγόνη (Λιμενικός)

15.     Μπάης Κυριάκος (Εκπαιδευτικός Δ/ντης Δημοτικού Σχολείου Αμυγδαλεώνα)

16.     Μωυσίδου Στέλλα (Νομικός)

17.     Παπαδόπουλος Κίμων (Ηλεκτρολόγος Μηχανικός & Μέλος του Δ.Σ. του Εμπορικού – Βιομηχανικού Επιμελητηρίου Καβάλας)

18.     Παπαδόπουλος Σωτήρης (Ιδιοκτήτης επιβατικών δημόσιας χρήσεως αυτοκινήτων)

19.     Παπακοσμάς Κωνσταντίνος (Υπάλληλος – Ερευνητής ιστορίας)

20.     Πολίτης Αλέξης (Αντιπεριφερειάρχης Καβάλας – Ιατρός)

21.     Χαρίτου Δέσποινα (Μπέττυ) (Τεχνολόγος Γεωπόνος – Νοσηλεύτρια)

22.     Χατζηραφαηλίδου Κυριακή (Δικηγόρος)

23.     Χατζηφωτιάδης Χρήστος (προπτυχιακός φοιτητής Δ.Π.Θ)

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΘΑΣΟΥ

1.       Ζαμπέκος Παναγιώτης (Ξενοδόχος)

2.       Λάττα Κατερίνα (Ιδιωτική Υπάλληλος)

3.       Παπά Μαρία: (Ελεύθερος Επαγγελματίας)

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ Π.Ε. ΔΡΑΜΑΣ

1.       Ανδριοπούλου Στέλλα (Διεθνολόγος με ΜΒΑ στη Δημόσια Διοίκηση)

2.       Βούγκαλη Ευτυχία (Έφη) (Ελεύθερος Επαγγελματίας)

3.       Γαλοπούλου Νατάσα (Φιλόλογος με Μεταπτυχιακό δίπλωμα στην ειδική αγωγή - 

Ιδιωτική υπάλληλος)

4.       Καψιμάλης Αχιλλέας (Γενικός Χειρούργος – Μαστολόγος)

5.       Κούνιου Ηρώ (Οδοντίατρος)

6.       Κρυωνίδης Βασίλης – Περιφερειακός Διευθυντής – Επιθεωρητής του Ασφαλιστικού Δικτύου «NOS INSURANCE SERVICES»

7.       Μιχαηλίδου Δέσποινα (Μαιευτήρας – Γυναικολόγος)

8.       Μποδούρογλου Κατερίνα (Επιχειρηματίας)

9.       Μυστρίδης Σάκης (Πολιτικός Μηχανικός)

10.     Μωυσιάδης Αριστείδης (Αντιπεριφερειάρχης Κοινωνικής Πολιτικής και Πολιτισμού – Κλινικός Ψυχολόγος – Ψυχοθεραπευτής)

11.     Παναγιώτου Ευθυμία (Δημόσια Υπάλληλος)

12.     Παπαδόπουλος Στέλιος (Συνταξιούχος Αστυνομικός)

13.     Παπαεμμανουήλ Γρηγόρης (Αντιπεριφειάρχης Δράμας – Καθηγητής Μουσικής Άρχων Πρωτοψάλτης – Ψυχολόγος)

14.     Παπαθεοδώρου Χρήστος (Πρόεδρος Περιφερειακού Συμβουλίου – Δικηγόρος)

15.     Πεταλούδης Στέφανος (Ελεύθερος Επαγγελματίας)

16.     Σαλπιγγίδου Χαρά (Ιδιωτική Υπάλληλος)

17.     Συργιάννη Ιωάννα (Ιδιωτική Υπάλληλος)

18.     Τσιπίδης Δημήτρης (Αντιστράτηγος Ε.Α.)

Millet gazetesi logo
© 2024 Millet
KÜNYE
MİLLET MEDİA Kollektif Şirketi
Genel Yayın Yönetmeni: Cengiz ÖMER
Yayın Koordinatörü: Bilal BUDUR
Adres: Miaouli 7-9, Xanthi 67100, GREECE
Tel: +30 25410 77968
E-posta: info@milletgazetesi.gr
ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ
MİLLET MEDİA O.E.
Υπεύθυνος - Διευθυντής: ΟΜΕΡ ΖΕΝΓΚΙΣ
Συντονιστής: ΜΠΟΥΝΤΟΥΡ ΜΠΙΛΑΛ
Διεύθυνση: ΜΙΑΟΥΛΗ 7-9, ΞΑΝΘΗ 67100
Τηλ: +30 25410 77968
Ηλ. Διεύθυνση: info@milletgazetesi.gr