FIBA Şampiyonlar Ligi'nde grup maçları başlıyor
Turnuvada Türkiye'yi Bahçeşehir Koleji, Darüşşafaka, Galatasaray Nef, Pınar Karşıyaka ve TOFAŞ'ın , Yunanistan'ı ise PAOK, AEK ve Peristeri temsil edecek.
FIBA Şampiyonlar Ligi'nde eleme maçlarının ardından bugün grup maçları başlıyor.
Bu sezon 7. kez oynanacak FIBA Şampiyonlar Ligi'nde eleme maçlarının ardından normal sezon heyecanı, 3 karşılaşmayla başlıyor.
Toplam 8 grupta 32 ekibin yer alacağı organizasyonda gruplarını lider tamamlayacak ekipler doğrudan son 16 turu grup aşamasına yükselecek. Gruplarını ikinci ve üçüncü bitirecekler ise son 16 turuna kalmak için play-in mücadelesine çıkacak.
Son 16 turunda gruplarında ilk 2 sırayı alan takımlar çeyrek finale yükselecek. Çeyrek finalde 3 galibiyete ulaşacak ekipler yeri daha sonra belirlenecek Dörtlü Final'e kalacak.
16 farklı ülkeden takımlerın yer alacağı grup maçlarında Türkiye 5, Yunanistan ise 3 takımla temsil edilecek.
Turnuvada Türkiye'den Bahçeşehir Koleji, Darüşşafaka, Galatasaray Nef, Pınar Karşıyaka ve TOFAŞ, Yunanistan'dan ise PAOK, AEK ve Peristeri takımları gruplarda mücadele edecek.
Organizasyon bugün E, C ve H gruplarından maçlarla başlıyor.
E Grubu'nda Hapoel Jerusalem (İsrail)-Darüşşafaka, C Grubu'nda Legia Varşova (Polonya)-Hapoel Holon (İsrail) ve H Grubu'nda Peristeri (Yunanistan)-Bnei Ofek Dist Herzliya (İsrail) takımları karşı karşıya gelecek.
Gruplar
A Grubu:
TOFAŞ (Türkiye)
SIG Strasbourg (Fransa)
Falco Vulcano Szombathely (Macaristan)
UCAM Murcia (İspanya)
B Grubu:
Pınar Karşıyaka (Türkiye)
AEK (Yunanistan)
Telekom Bonn (Almanya)
Unahotels Reggio Emilia (İtalya)
C Grubu:
Galatasaray Nef (Türkiye)
Hapoel Holon (İsrail)
Filou Oostende (Belçika)
Legia Varşova (Polonya)
D Grubu:
Bahçeşehir Koleji (Türkiye)
ERA Nymburk (Çekya)
Igokea m: tel (Bosna Hersek)
Surne Bilbao (İspanya)
E Grubu:
Darüşşafaka (Türkiye)
Hapoel Jerusalem (İsrail)
MHP Riesen Ludwigsburg (Almanya)
Bakken Bears (Danimarka)
F Grubu:
BAXI Manresa (İspanya)
VEF Riga (Letonya)
Limoges CSP (Fransa)
SL Benfica (Portekiz)
G Grubu:
JDA Bourgogne Dijon (Fransa)
Dinamo Banco Di Sardegna Sassari (İtalya)
PAOK mateco (Yunanistan)
Unicaja (İspanya)
H Grubu:
Lenovo Tenerife (İspanya)
Rytas Vilnius (Litvanya)
Peristeri (Yunanistan)
Bnei Ofek Dist Herzliya (İsrail)